Site icon Servis Numaraları

Bayrampaşa Viessmann Servisi

Bayrampaşa Viessmann servisi telefon numarası
Bayrampaşa Viessmann servisi telefon numarası

Bayrampaşa Viessmann Servisi Hizmetlerimiz

İstanbul ili Bayrampaşa ilçesi Bayrampaşa Viessmann servisi telefon numarası 0 212 967 60 160 506 020 30 48‘dir. Servisimiz Viessmann kombi arızalarında tamir işlemi ve benzeri hizmetler gerçekleştirmektedir. Servisimizi arayarak Viessmann arızalarınızı servisimiz tarafından profesyonel ekiplerimizle hizmetinizdeyiz. Kış aylarında yoğun olarak kullanılan ısıtma sistemlerinden biri olan kombiler. Yoğun olarak arıza zamanları kış aylarına denk gelmektedir. Arızaların youn kombi kullanımından dolayı bozulan kombilerden dolayı meydana gelmektedir. Kış aylarından önce kombi bakımı işlemi yaptırırsanız kış boyu kombi arızalarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca kombinizin daha randımanlı çalışmasına olanak sağlarsınız. Bayrampaşa Viessmann Servisi olarak sizlere hizmet verirken ekip arkadaşlarımız müşterilerimizi dinliyor. Müşterilerimizin istekleri doğrultusun da Viessmann kombi servisimiz sizlerin emrinde ısıtma sistemleri tamir işlemleri gerçekleştirmekte.

Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Bayrampaşa Viessmann Servisi Çalışma Saatleri

Bayrampaşa ilçemizde hizmet verirken Viessmann konusunda uzmanlaşmış ekiplerimiz, sizlere sahada sabah 07 00 ile akşam 22 00 saatleri arasında hafta içi günler de.. 09 00 ile 20 00 saatleri arası ise resmi bayram günleri, hafta sonları hizmet vermektedir. Ayrıca yılın 365 günü servisimiz açıktır. Viessmann kombi arıza bakım gibi işlemler için istediğiniz her gün servisimizden ekip talep edebilirsiniz.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48 – 0 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Viessmann Servisi

Viessmann servisi Bayrampaşa

Viessmann Servisi Hizmetler

Bayrampaşa Viessmann Servisi olarak sahada müşterilerime verdiğimiz bir çok hizmet bulunmaktadır. Verdiğimiz hizmetlerden bir kaçı şöyledir. Viessmann kombiler için kombi bakımı işlemi gerçekleştirmekteyiz. Kombi bakımı sayesinde kombiler daha geç arızalanır. Kombiler daha az doğal gaz sarfiyatı yapar. Ayrıca kombi bakımı ile doğal gaz faturalarınız da azalma meydana çıkar. Bu işlemle birlikte Petek temizliği dediğimiz kombi radyatörlerinin içinde oluşan kalıntıları temizlediğimiz işlemle daha sağlıklı bir sonuç elde edilebilir. Tabi bu işlemler Viessmann kombi de meydana gelen arızalar dışında ki işlemlerdir. Kombi arızalarında Viessmann kombi parçalarının değişmesiyle birlikte değiştirdiğimiz Viessmann kombi yedek parçalarının servisimiz tarafından garanti altındadır. Servisimiz takılan parçaya 1 yıl parça garantisi sunmaktadır.

Viessmann Markalı Ürünler

Viessmann markalı ürünler sağlamlığı ve kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle kombi gibi sistemler de kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ısıtma sistemleri müşterilerin olumlu görüşlerine sahiptir. Müşterilerimizin kalitemizle ilgili olarak bu yoğun desteği de Viessmann grubunun daha iyi kombi modelleri üretmesine yardımcı olur. Kombiler özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Soğuk günlerde peteklerin yanması ve mutfak ve banyo gibi alanlar da sıcak su ihtiyacının karşılanması elzemdir. Banyo da duş için gerekli olan sıcak suyun kombi üzerinden sağlanması aynı zaman da yaz ayları için de önemlidir.

Kombiler sürekli çalışır durumda olmaları ve hiç kapanmamaları nedeniyle de arızalara daha kolay kapılırlar. Kombi arızaları bu yoğun çalışma esnasında parçalar da meydana gelmesi muhtemel arızaları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kombiler üretilirken kullanılan parçaların kalitesi konusunda titizlik gösterilmelidir. İşte tam da bu durum da Viessmann olarak hammadde olarak işlenmiş metal olarak en kaliteli ürünleri ve parçaları üretip, insanlığın hizmetine almıştır. Viessmann kombiler de arızaların daha az yaşanmasının nedeni de bu kalite anlayışından gelmektedir.

Isıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi kombiler ısıtma sistemlerinde en yaygın kullanılanlarıdır. Kombiler ev ve işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kombiler doğalgazın yanması işlemiyle birlikte su tesisatından gelen suyu kombi kazanı içerisinde ısıtarak borularla birlikte peteklere ulaştırılmasıdır. Ayrıca sıcak su borular üzerinden banyo ve mutfak gibi ünitelere ulaşmaktadır. Banyo ve mutfakta kullanılan sıcak su bu kombinin ısıttığı sıcak su ile oluşmaktadır. Kombiler doğalgazın yakılmasıyla kombi kazanı içerisinde bulunan suyun ısıtılması işlemleridir. Devir daim halinde ki su tekrardan kullanılmak üzere kombiye gelir. Dolaşım sırasında biraz soğumuş olsa da yine bir kısım sıcaklığını korur. Bu nedenle de tekrardan daha fazla bir şekilde kazanın yanmasına ihtiyaç kalmaz. Yoğuşmalı kombiler de ise tasarruf ön planda tutularak daha tasarruflu sistemler oluşturulmuştur.

Servis Bölgeleri

Servis bölgemizin tüm mahalleleri çalışma alanımız içerisinde yer almaktadır. Mahallelerin tamamına telefonla bize ulaşan müşterilerilerimizin talebi doğrultusunda giderek hizmet sunmaktayız. Ekip arkadaşlarımız müşterilerimizin iletişim numarasından arayarak müsaitlik durumunu teyit eder. Bu durum ışığında ekip arkadaşlarımız müsaitlik durumu kontrolü ardından servisin sunulacağı eve yada iş yerine ulaşır. Mahalle ve semtlerin tamamında adres bilgisine binayen verilen hizmet neticelendiğinde servis formu bırakılarak ekiplerimiz ayrılır. Mobil araçlarımızda alet edevatın yanında muhtemel değiştirilmesi gereken yedek parçalar da yer almaktadır. Hızlı bir işlem ve tekrardan işyerine gidip alıp gelmek yerine parçalar arabamızda bulunur. Bu parça değişimi ile servis tamamlanır. Bununla da kalmaz parça değişimlerinde servis olarak 1 yıl servis garantisi sunmaktayız.

Viessmann tamir bakım

Kombi Arıza Kodları ve Çeşitleri

Kombiler ısıtma sistemleri için en ideal makinelerdir. Kombiler bahsettiğimiz gibi su ısıtma işlemi ve ısınan bu suyun borular yoluyla ev içerisinde dolaştırılmasıyla oluşmaktadır. Petek sistemlerine bağlanması ve banyo ve mutfak gibi ev bölümlerinde sıcak su ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Kombiler de meydana gelen arızaların ilki kombinin sıcak su vermemesi. Sıcak suyun oluşmamasının nedenlerinden ilki anakartın bozulması olabilir. Kombi çalışır görünür fakat su ısıtmaz. Suyu ısıtmaması nedeniyle de borularla ısınmayan soğuk su gönderilir. Bazı durumlar da ise kombi suyu ısıtır fakat borularla sisteme sokulan su sıcak su olmaz. Yine burada bir sistemsel sorun yaşandığı ortaya çıkar. Değiştirilmesi gereken bir parçanın olduğu görülmektedir. Kombi peteklerine sıcak su gider fakat musluktan akan su ise sıcak olmaya da bilir işte bu yine arızalanmış bir parçanın olduğunu göstermektedir.

Bu arızalara ek olarak kombi bacasında meydana gelen arıza, kombi arıza kodu vererek kombinin otomatik olarak durmasına neden olabilir. Bir sistemin tüm çarklarının eksiksiz bir şekilde çalışır durumda olması gereken sistemlerdendir. Kombiler de bir parçanın gerekli görevi yerine getirmemesi, kombinin tamamında soruna neden olacağı anlamı taşıyabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza tamiri işlemleri. Bu nedenle her bir parçanın görevini yerine getirmesi gerekir. Eşanjör, ventil, prosestat gibi ve benzeri kombi parçalarının tam aanlamıyla düzgün çalışması gerekir. Bu parçaların tamamının düzgün bir şekilde çalışmasıyla sistemler yerli yerine oturur.

Kombi ve Petekler için Bakım ve Temizlik İşlemleri

Kombi sistemlerinde kombi bakımı işlemi ve petek temizliği işlemi olmak üzere iki çeşit bakım ve temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi bakımı işlemi her yıl yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Petek temizliği ise her iki yılda bir olmak üzere yapılması önerilir.

Kombi Bakımı İşlemi

Kombi bakımı işleminin önemi şu şekilde değerlendirilmelidir. Yılın tamamında neredeyse hiç kapanmadan çalışan sistemlerdir kombiler. Bu nedenle yağlanma aşınma gibi bir çok sorunla karşılaşırlar. Sürekli çalışır durumda olan her mekanik sitemin belli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Ayrıca bakım sırasında da akan yağ ve hava ve ısı koşulları nedeniyle oluşan tortuların temizlenmesi gerekmektedir. İnsanoğlu teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsa kullansın. Mükemmel hale getirememiştir. Bakımsız her makine parçası hava şartları ve ortam sıcaklığı nem gibi bir çok nedenden dolayı bozulmaya başlar. Demir parçalarının oksitlenmesi nedeniyle de parçalar işlevlerini yerine getiremeyebilir. İşte kombi bakımı işlemi bu tür eksiklikleri gidermek açısından çok önemlidir. Parçalar oksitlenmeye karşı çeşitli sıvılarla güçlendirilir. Kombi içerisinde bozulmaya doğru ilerleyen durum bakım ve temizlik işlemiyle birlikte sağlıklı bir duruma getirilir.

Petek Temizliği İşlemi

Petekler kombilerin borular vasıtasıyla gönderdiği sıcak suyu ortama ısı olarak yayar. Kombi peteklerinin bir diğer adıda radyatördür. Sürekli sıvı akışı nedeniyle sıvı içerisinde bazı maddeler oluşabilir. Bu maddeler radyatör içerinde tortular ve kirler meydana getirir. Bu kirlerin büyümesi ve çoğalması ise peteklerin bir kısmının tamamen bu tortularla kaplanmasına neden olacaktır. Bu tortular içinde yer alan sıcak suyun ortama verilmesini engeller. Ayrıca gözenekleri tıkattığı içinde radyatörler içinde bulundurması gereken sıcak su miktarından daha az miktarda sıvı tutar. Bu da ortamı ısıtma işleminde sorunlar yaratır. Uzun yıllar petek temizliği işlemi yapılmamış bir radyatörde ise giriş yada çıkış da yaşanan tıkanıklık nedeniyle hiçbir şekilde sıcak suyun radyatöre ulaşmasını engeller. Petekler bu nedenle de hiç çalışmazlar. İşte bu nedenle petek temizliği işlemi tasarruf açısından ve sağlıklı işleyiş için vazgeçilmez unsurlardandır. Petek temizliği işlemini mutlaka her iki yılda bir yaptırmayı unutmayın.

Bayrampaşa Viessmann Servisi Çalışma Bölgeleri

Bayrampaşa Viessmann Servisi olarak Bayrampaşa ilçesinde tüm mahallerinde hizmet vermektedir. Bayrampaşa da hizmet veren servisimizin hizmet verdiği mahalleler işte şunlardır;

ALTINTEPSİ
CEVATPAŞA
İSMET PAŞA
KARTALTEPE
KOCATEPE
MURATPAŞA
ORTAMAHALLE
TERAZİDERE
VATAN
YENİDOĞAN
YILDIRIM

Viessmann servisi olarak bu mahalleler de ve çevresinde kombi bakımı, arıza, tamir ve diğer işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Exit mobile version