Site icon Servis Numaraları

Eyüp Viessmann Servisi

Eyüp Viessmann Servisi Telefon Numarası
Eyüp Viessmann Servisi Telefon Numarası

Eyüp Viessmann Servisi Hizmetleri

İstanbul ili EyüpSultan ilçesi Eyüp Viessmann Servisi olarak Telefon numaramız 0 212 967 60 16 – 0 506 020 30 48‘dir. Servisimiz Viessmann kombi arızalarında hizmet veren ısıtma sistemeleri uzmanı ekiptir. Eyüp ilçemizde servis hizmeti almak isteyen müşterilerimiz iletişim nuaramızdan bizlere ulaşarak Viessmann servisi hizmeti alabilir. Viessmann kombiler de kış aylarında özellikle kullanımın artması ile çeşitli arızlar ortaya çıkabilir. Kombiler de arıza kodları olarak gördüğünüz bu durumu bize bildirin gelip tamir edelim.

Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Viessmann Servisi Çalışma Saatleri

Servisimiz Eyüp ilçesinde Viessmann kombi arızalarına sabaha 07 00 ile akşam 22 00 saatleri arasında hafta içi günlerde . Hafta sonu günler de se sabah 09 00 . ile akşam 20 00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Resmi bayram günlerinde ve tatil günlerinde servisimiz açıktır.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48 0 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Viessmann Servisi

Viessmann Servisi Eyüp

Eyüp Viessmann Kombi Servisi Hizmetleri

Eyüp Vaillant servisi olarak kombi konusunda uzman ekip arkadaşlarımız, kombi bakımı işlemleri, petek temizliği işlemi, arıza tamir bakım işlemleri, kombi yedek parça sökme ve takma montajı işlemlerini ve diğer Viessmann kombi arızalarında sizlere hizmet vermektedir. Servisimizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Eyüp bölgesinde bütün mahalleler de servisimiz hizmet sunmaktadır. Çeşitli parçalar da meydana gelen arızaları gidermekteyiz. Yaygın olarak arıza veren Viessmann kombi parçaları şunlardır. Üç yollu vana arızası, Eşanjör arızası, Anakart arızası, Su doldurma vanasında meydana gelen arızalar ve benzeri bir çok arıza durumu oluşmaktadır.

Viessmann Markalı Ürünler

Viessmann markalı ürünler sağlamlığı ve kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle kombi gibi sistemler de kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ısıtma sistemleri müşterilerin olumlu görüşlerine sahiptir. Müşterilerimizin kalitemizle ilgili olarak bu yoğun desteği de Viessmann grubunun daha iyi kombi modelleri üretmesine yardımcı olur. Kombiler özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Soğuk günlerde peteklerin yanması ve mutfak ve banyo gibi alanlar da sıcak su ihtiyacının karşılanması elzemdir. Banyo da duş için gerekli olan sıcak suyun kombi üzerinden sağlanması aynı zaman da yaz ayları için de önemlidir.

Kombiler sürekli çalışır durumda olmaları ve hiç kapanmamaları nedeniyle de arızalara daha kolay kapılırlar. Kombi arızaları bu yoğun çalışma esnasında parçalar da meydana gelmesi muhtemel arızaları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kombiler üretilirken kullanılan parçaların kalitesi konusunda titizlik gösterilmelidir. İşte tam da bu durum da Viessmann olarak hammadde olarak işlenmiş metal olarak en kaliteli ürünleri ve parçaları üretip, insanlığın hizmetine almıştır. Viessmann kombiler de arızaların daha az yaşanmasının nedeni de bu kalite anlayışından gelmektedir.

Isıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi kombiler ısıtma sistemlerinde en yaygın kullanılanlarıdır. Kombiler ev ve işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kombiler doğalgazın yanması işlemiyle birlikte su tesisatından gelen suyu kombi kazanı içerisinde ısıtarak borularla birlikte peteklere ulaştırılmasıdır. Ayrıca sıcak su borular üzerinden banyo ve mutfak gibi ünitelere ulaşmaktadır. Banyo ve mutfakta kullanılan sıcak su bu kombinin ısıttığı sıcak su ile oluşmaktadır. Kombiler doğalgazın yakılmasıyla kombi kazanı içerisinde bulunan suyun ısıtılması işlemleridir. Devir daim halinde ki su tekrardan kullanılmak üzere kombiye gelir. Dolaşım sırasında biraz soğumuş olsa da yine bir kısım sıcaklığını korur. Bu nedenle de tekrardan daha fazla bir şekilde kazanın yanmasına ihtiyaç kalmaz. Yoğuşmalı kombiler de ise tasarruf ön planda tutularak daha tasarruflu sistemler oluşturulmuştur.

Servis Bölgeleri

Servis bölgemizin tüm mahalleleri çalışma alanımız içerisinde yer almaktadır. Mahallelerin tamamına telefonla bize ulaşan müşterilerilerimizin talebi doğrultusunda giderek hizmet sunmaktayız. Ekip arkadaşlarımız müşterilerimizin iletişim numarasından arayarak müsaitlik durumunu teyit eder. Bu durum ışığında ekip arkadaşlarımız müsaitlik durumu kontrolü ardından servisin sunulacağı eve yada iş yerine ulaşır. Mahalle ve semtlerin tamamında adres bilgisine binayen verilen hizmet neticelendiğinde servis formu bırakılarak ekiplerimiz ayrılır. Mobil araçlarımızda alet edevatın yanında muhtemel değiştirilmesi gereken yedek parçalar da yer almaktadır. Hızlı bir işlem ve tekrardan işyerine gidip alıp gelmek yerine parçalar arabamızda bulunur. Bu parça değişimi ile servis tamamlanır. Bununla da kalmaz parça değişimlerinde servis olarak 1 yıl servis garantisi sunmaktayız.

Viessmann tamir bakım

Kombi Arıza Kodları ve Çeşitleri

Kombiler ısıtma sistemleri için en ideal makinelerdir. Kombiler bahsettiğimiz gibi su ısıtma işlemi ve ısınan bu suyun borular yoluyla ev içerisinde dolaştırılmasıyla oluşmaktadır. Petek sistemlerine bağlanması ve banyo ve mutfak gibi ev bölümlerinde sıcak su ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Kombiler de meydana gelen arızaların ilki kombinin sıcak su vermemesi. Sıcak suyun oluşmamasının nedenlerinden ilki anakartın bozulması olabilir. Kombi çalışır görünür fakat su ısıtmaz. Suyu ısıtmaması nedeniyle de borularla ısınmayan soğuk su gönderilir. Bazı durumlar da ise kombi suyu ısıtır fakat borularla sisteme sokulan su sıcak su olmaz. Yine burada bir sistemsel sorun yaşandığı ortaya çıkar. Değiştirilmesi gereken bir parçanın olduğu görülmektedir. Kombi peteklerine sıcak su gider fakat musluktan akan su ise sıcak olmaya da bilir işte bu yine arızalanmış bir parçanın olduğunu göstermektedir.

Bu arızalara ek olarak kombi bacasında meydana gelen arıza, kombi arıza kodu vererek kombinin otomatik olarak durmasına neden olabilir. Bir sistemin tüm çarklarının eksiksiz bir şekilde çalışır durumda olması gereken sistemlerdendir. Kombiler de bir parçanın gerekli görevi yerine getirmemesi, kombinin tamamında soruna neden olacağı anlamı taşıyabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza tamiri işlemleri. Bu nedenle her bir parçanın görevini yerine getirmesi gerekir. Eşanjör, ventil, prosestat gibi ve benzeri kombi parçalarının tam aanlamıyla düzgün çalışması gerekir. Bu parçaların tamamının düzgün bir şekilde çalışmasıyla sistemler yerli yerine oturur.

Kombi ve Petekler için Bakım ve Temizlik İşlemleri

Kombi sistemlerinde kombi bakımı işlemi ve petek temizliği işlemi olmak üzere iki çeşit bakım ve temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi bakımı işlemi her yıl yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Petek temizliği ise her iki yılda bir olmak üzere yapılması önerilir.

Kombi Bakımı İşlemi

Kombi bakımı işleminin önemi şu şekilde değerlendirilmelidir. Yılın tamamında neredeyse hiç kapanmadan çalışan sistemlerdir kombiler. Bu nedenle yağlanma aşınma gibi bir çok sorunla karşılaşırlar. Sürekli çalışır durumda olan her mekanik sitemin belli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Ayrıca bakım sırasında da akan yağ ve hava ve ısı koşulları nedeniyle oluşan tortuların temizlenmesi gerekmektedir. İnsanoğlu teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsa kullansın. Mükemmel hale getirememiştir. Bakımsız her makine parçası hava şartları ve ortam sıcaklığı nem gibi bir çok nedenden dolayı bozulmaya başlar. Demir parçalarının oksitlenmesi nedeniyle de parçalar işlevlerini yerine getiremeyebilir. İşte kombi bakımı işlemi bu tür eksiklikleri gidermek açısından çok önemlidir. Parçalar oksitlenmeye karşı çeşitli sıvılarla güçlendirilir. Kombi içerisinde bozulmaya doğru ilerleyen durum bakım ve temizlik işlemiyle birlikte sağlıklı bir duruma getirilir.

Petek Temizliği İşlemi

Petekler kombilerin borular vasıtasıyla gönderdiği sıcak suyu ortama ısı olarak yayar. Kombi peteklerinin bir diğer adıda radyatördür. Sürekli sıvı akışı nedeniyle sıvı içerisinde bazı maddeler oluşabilir. Bu maddeler radyatör içerinde tortular ve kirler meydana getirir. Bu kirlerin büyümesi ve çoğalması ise peteklerin bir kısmının tamamen bu tortularla kaplanmasına neden olacaktır. Bu tortular içinde yer alan sıcak suyun ortama verilmesini engeller. Ayrıca gözenekleri tıkattığı içinde radyatörler içinde bulundurması gereken sıcak su miktarından daha az miktarda sıvı tutar. Bu da ortamı ısıtma işleminde sorunlar yaratır. Uzun yıllar petek temizliği işlemi yapılmamış bir radyatörde ise giriş yada çıkış da yaşanan tıkanıklık nedeniyle hiçbir şekilde sıcak suyun radyatöre ulaşmasını engeller. Petekler bu nedenle de hiç çalışmazlar. İşte bu nedenle petek temizliği işlemi tasarruf açısından ve sağlıklı işleyiş için vazgeçilmez unsurlardandır. Petek temizliği işlemini mutlaka her iki yılda bir yaptırmayı unutmayın.

Eyüp Viessmann Servisi Hizmet verilen mahalleler

Eyüp bölgesinde hizmet verdiğimiz mahalleler şu şekilde sıralanmaktadır. Bu mahalleler de oturan müşterilerimiz bizi arayarak Viessmann servisi talep edebilirler.
• Akşemsettin
• Alibeyköymerkez
• Çırçır
• Defterdar
• Düğmeciler
• Emniyettepe
• Esentepe
• Eyüpmerkez
• Göktürk
• Göktürk
• Güzeltepe
• İslambey
• Karadolap
• Mimarsinan
• Mithatpaşa
• Nişanca
• Ramicuma
• Ramiyeni
• Sakarya
• Silahtarağa
• Topçular
• Yeşilpınar
Mahalelerinde Viessmann Teknik Servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Exit mobile version