Servis Numaraları

Fatih Viessmann Servisi

Fatih Viessmann Servisi Telefon numarası

Fatih Viessmann Servisi Hizmetleri

İstanbul ili Fatih ilçesinde Fatih Viessmann Servisi telefon numarası 0 212 967 60 16 – 0 506 020 30 48‘dir. Servisimiz kombi bakımı, kombi arıza tamiri, kombi yedek parça montaj işlemi, petek temizliği işlemi ve benzeri kombi arızalarında teknik hizmet veren servistir. Fatih ilçesi ve mahalelerinde Viessmann kombiniz de yaşanan sorunlar da servisimizi arayarak teknik hizmet alabilirsiniz. Fatih ilçesinin bütün mahalelerine servis hizmeti sunmaktayız.

Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Viessmann Servisi Çalışma Saatleri

Fatih de hizmet veren servisimizin Viessmann kombilerin arızalarına bakmak için çalışma saatleri şu şekildedir. Hafta içi sabah saatlerinde 07 00 ile akşam 21 00 saatleri arasında, hafta sonu ise sabah 09 00 . ile 20 00 saatleri arasında servisimiz hizmet vermektedir. Resmi bayram günlerinde ve dini bayram günlerinde servisimiz açıktır.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48 – 0 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Viessmann Servisi

Viessmann servisi Fatih

Fatih Servisi Hizmetlerimiz

Fatih Viessmann Servisi olarak kombi bakımı işlemi öncelikli hizmetlerimizden biridir. Bu işlemle birlikte Radyatör temizliği dediğimiz halk arasında petek temizliği olarak geçen işlemde servisimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kombi arızalarının tamiri işlemi yapmaktayız. Çeşitli kombi parçalarının arızaya geçmesi durumunda arıza tamiri ve yedek parça temin ve montajı işlemi yapmaktayız. Monte edilen yedek parçalarda servisimiz 1 yıl parça garantisi sunmaktadır. Arıza tekrarı durumunda ücretsiz olarak servis hizmeti alabilirsiniz.

Çeşitli kombi arızlarından bahsedecek olursak şunlar akla gelmektedir. Kombi hiç çalışıyor olabilir. Kombi çalışıyor görünüp petekler ısıtmıyor olabilir. Kombi su alma vanası arızalanmış olabilir. Peteklerin yani radyatörlerin üst bölümü sıcak fakat alt bölümünde soğukluk olabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza için servimizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Sık sık arızalanması muhtemel çeşitli Viessmann kombi parçaları şunlardır. Viessmann kombi ana kart arızası tamiri, üç yollu vana da meydana gelen arızalar. Termostat sorunları. Hermetik veya yoğuşmalı kombiler de meydana gelen çeşitli tamirlik işler. Kombi pompa motorunun arızaya geçmesi, kombinin eşanjöründe ortaya çıkan problemler. Ateş tribünü arızları, emniyet ventilinde yaşanan sorunlar gibi bir çok sorunun çözümüne servisimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Viessmann Markalı Ürünler

Viessmann markalı ürünler sağlamlığı ve kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle kombi gibi sistemler de kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ısıtma sistemleri müşterilerin olumlu görüşlerine sahiptir. Müşterilerimizin kalitemizle ilgili olarak bu yoğun desteği de Viessmann grubunun daha iyi kombi modelleri üretmesine yardımcı olur. Kombiler özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Soğuk günlerde peteklerin yanması ve mutfak ve banyo gibi alanlar da sıcak su ihtiyacının karşılanması elzemdir. Banyo da duş için gerekli olan sıcak suyun kombi üzerinden sağlanması aynı zaman da yaz ayları için de önemlidir.

Kombiler sürekli çalışır durumda olmaları ve hiç kapanmamaları nedeniyle de arızalara daha kolay kapılırlar. Kombi arızaları bu yoğun çalışma esnasında parçalar da meydana gelmesi muhtemel arızaları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kombiler üretilirken kullanılan parçaların kalitesi konusunda titizlik gösterilmelidir. İşte tam da bu durum da Viessmann olarak hammadde olarak işlenmiş metal olarak en kaliteli ürünleri ve parçaları üretip, insanlığın hizmetine almıştır. Viessmann kombiler de arızaların daha az yaşanmasının nedeni de bu kalite anlayışından gelmektedir.

Isıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi kombiler ısıtma sistemlerinde en yaygın kullanılanlarıdır. Kombiler ev ve işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kombiler doğalgazın yanması işlemiyle birlikte su tesisatından gelen suyu kombi kazanı içerisinde ısıtarak borularla birlikte peteklere ulaştırılmasıdır. Ayrıca sıcak su borular üzerinden banyo ve mutfak gibi ünitelere ulaşmaktadır. Banyo ve mutfakta kullanılan sıcak su bu kombinin ısıttığı sıcak su ile oluşmaktadır. Kombiler doğalgazın yakılmasıyla kombi kazanı içerisinde bulunan suyun ısıtılması işlemleridir. Devir daim halinde ki su tekrardan kullanılmak üzere kombiye gelir. Dolaşım sırasında biraz soğumuş olsa da yine bir kısım sıcaklığını korur. Bu nedenle de tekrardan daha fazla bir şekilde kazanın yanmasına ihtiyaç kalmaz. Yoğuşmalı kombiler de ise tasarruf ön planda tutularak daha tasarruflu sistemler oluşturulmuştur.

Servis Bölgeleri

Servis bölgemizin tüm mahalleleri çalışma alanımız içerisinde yer almaktadır. Mahallelerin tamamına telefonla bize ulaşan müşterilerilerimizin talebi doğrultusunda giderek hizmet sunmaktayız. Ekip arkadaşlarımız müşterilerimizin iletişim numarasından arayarak müsaitlik durumunu teyit eder. Bu durum ışığında ekip arkadaşlarımız müsaitlik durumu kontrolü ardından servisin sunulacağı eve yada iş yerine ulaşır. Mahalle ve semtlerin tamamında adres bilgisine binayen verilen hizmet neticelendiğinde servis formu bırakılarak ekiplerimiz ayrılır. Mobil araçlarımızda alet edevatın yanında muhtemel değiştirilmesi gereken yedek parçalar da yer almaktadır. Hızlı bir işlem ve tekrardan işyerine gidip alıp gelmek yerine parçalar arabamızda bulunur. Bu parça değişimi ile servis tamamlanır. Bununla da kalmaz parça değişimlerinde servis olarak 1 yıl servis garantisi sunmaktayız.

Viessmann tamir bakım

Kombi Arıza Kodları ve Çeşitleri

Kombiler ısıtma sistemleri için en ideal makinelerdir. Kombiler bahsettiğimiz gibi su ısıtma işlemi ve ısınan bu suyun borular yoluyla ev içerisinde dolaştırılmasıyla oluşmaktadır. Petek sistemlerine bağlanması ve banyo ve mutfak gibi ev bölümlerinde sıcak su ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Kombiler de meydana gelen arızaların ilki kombinin sıcak su vermemesi. Sıcak suyun oluşmamasının nedenlerinden ilki anakartın bozulması olabilir. Kombi çalışır görünür fakat su ısıtmaz. Suyu ısıtmaması nedeniyle de borularla ısınmayan soğuk su gönderilir. Bazı durumlar da ise kombi suyu ısıtır fakat borularla sisteme sokulan su sıcak su olmaz. Yine burada bir sistemsel sorun yaşandığı ortaya çıkar. Değiştirilmesi gereken bir parçanın olduğu görülmektedir. Kombi peteklerine sıcak su gider fakat musluktan akan su ise sıcak olmaya da bilir işte bu yine arızalanmış bir parçanın olduğunu göstermektedir.

Bu arızalara ek olarak kombi bacasında meydana gelen arıza, kombi arıza kodu vererek kombinin otomatik olarak durmasına neden olabilir. Bir sistemin tüm çarklarının eksiksiz bir şekilde çalışır durumda olması gereken sistemlerdendir. Kombiler de bir parçanın gerekli görevi yerine getirmemesi, kombinin tamamında soruna neden olacağı anlamı taşıyabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza tamiri işlemleri. Bu nedenle her bir parçanın görevini yerine getirmesi gerekir. Eşanjör, ventil, prosestat gibi ve benzeri kombi parçalarının tam aanlamıyla düzgün çalışması gerekir. Bu parçaların tamamının düzgün bir şekilde çalışmasıyla sistemler yerli yerine oturur.

Kombi ve Petekler için Bakım ve Temizlik İşlemleri

Kombi sistemlerinde kombi bakımı işlemi ve petek temizliği işlemi olmak üzere iki çeşit bakım ve temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi bakımı işlemi her yıl yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Petek temizliği ise her iki yılda bir olmak üzere yapılması önerilir.

Kombi Bakımı İşlemi

Kombi bakımı işleminin önemi şu şekilde değerlendirilmelidir. Yılın tamamında neredeyse hiç kapanmadan çalışan sistemlerdir kombiler. Bu nedenle yağlanma aşınma gibi bir çok sorunla karşılaşırlar. Sürekli çalışır durumda olan her mekanik sitemin belli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Ayrıca bakım sırasında da akan yağ ve hava ve ısı koşulları nedeniyle oluşan tortuların temizlenmesi gerekmektedir. İnsanoğlu teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsa kullansın. Mükemmel hale getirememiştir. Bakımsız her makine parçası hava şartları ve ortam sıcaklığı nem gibi bir çok nedenden dolayı bozulmaya başlar. Demir parçalarının oksitlenmesi nedeniyle de parçalar işlevlerini yerine getiremeyebilir. İşte kombi bakımı işlemi bu tür eksiklikleri gidermek açısından çok önemlidir. Parçalar oksitlenmeye karşı çeşitli sıvılarla güçlendirilir. Kombi içerisinde bozulmaya doğru ilerleyen durum bakım ve temizlik işlemiyle birlikte sağlıklı bir duruma getirilir.

Petek Temizliği İşlemi

Petekler kombilerin borular vasıtasıyla gönderdiği sıcak suyu ortama ısı olarak yayar. Kombi peteklerinin bir diğer adıda radyatördür. Sürekli sıvı akışı nedeniyle sıvı içerisinde bazı maddeler oluşabilir. Bu maddeler radyatör içerinde tortular ve kirler meydana getirir. Bu kirlerin büyümesi ve çoğalması ise peteklerin bir kısmının tamamen bu tortularla kaplanmasına neden olacaktır. Bu tortular içinde yer alan sıcak suyun ortama verilmesini engeller. Ayrıca gözenekleri tıkattığı içinde radyatörler içinde bulundurması gereken sıcak su miktarından daha az miktarda sıvı tutar. Bu da ortamı ısıtma işleminde sorunlar yaratır. Uzun yıllar petek temizliği işlemi yapılmamış bir radyatörde ise giriş yada çıkış da yaşanan tıkanıklık nedeniyle hiçbir şekilde sıcak suyun radyatöre ulaşmasını engeller. Petekler bu nedenle de hiç çalışmazlar. İşte bu nedenle petek temizliği işlemi tasarruf açısından ve sağlıklı işleyiş için vazgeçilmez unsurlardandır. Petek temizliği işlemini mutlaka her iki yılda bir yaptırmayı unutmayın.

Fatih Viessmann Servisi hizmet verilen mahalleler

Fatih Viessmann servisi olarak Fatih ilçesinin bütün mahalelerinde hizmet vermekteyiz. Servisimizi bu mahalelerde oturuyorsanız arayarak hizmet alabilirsiniz. İşte servis hizmeti verdiğimiz o mahalleler;

AKSARAY MAHALLESİ
AKŞEMSETTİN MAHALLESİ
ALEMDAR MAHALLESİ
ALİ KUŞÇU MAHALLESİ
ATİKALİ MAHALLESİ
AYVANSARAY MAHALLESİ
BALABANAĞA MAHALLESİ
BALAT MAHALLESİ
BEYAZIT MAHALLESİ
BİNBİRDİREK MAHALLESİ
CANKURTARAN MAHALLESİ
CERRAHPAŞA MAHALLESİ
CİBALİ MAHALLESİ
DEMİRTAŞ MAHALLESİ
DERVİŞ ALİ MAHALLESİ
EMİN SİNAN MAHALLESİ
HACI KADIN MAHALLESİ
HASEKİ SULTAN MAHALLESİ
HIRKA-İ ŞERİF MAHALLESİ
HOBYAR MAHALLESİ
HOCA GIYASETTİN MAHALLESİ
HOCAPAŞA MAHALLESİ
İSKENDERPAŞA MAHALLESİ
KALENDERHANE MAHALLESİ
KARAGÜMRÜK MAHALLESİ
KATİP KASIM MAHALLESİ
KEMALPAŞA MAHALLESİ
KOCA MUSTAFAPAŞA MAHALLESİ
KÜÇÜK AYASOFYA MAHALLESİ
MERCAN MAHALLESİ
MESİHPAŞA MAHALLESİ
MEVLANAKAPI MAHALLESİ
MİMAR HAYRETTİN MAHALLESİ
MİMAR KEMALETTİN MAHALLESİ
MOLLA FENARİ MAHALLESİ
MOLLA GÜRANİ MAHALLESİ
MOLLA HÜSREV MAHALLESİ
MUHSİNE HATUN MAHALLESİ
NİŞANCA MAHALLESİ
RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ
SARAÇ İSHAK MAHALLESİ
SARIDEMİR MAHALLESİ
SEYYİD ÖMER MAHALLESİ
SİLİVRİKAPI MAHALLESİ
SULTAN AHMET MAHALLESİ
SURURİ MAHALLESİ
SÜLEYMANİYE MAHALLESİ
SÜMBÜL EFENDİ MAHALLESİ
ŞEHREMİNİ MAHALLESİ
ŞEHSUVAR BEY MAHALLESİ
TAHTAKALE MAHALLESİ
TAYA HATUN MAHALLESİ
TOPKAPI MAHALLESİ
YAVUZ SİNAN MAHALLESİ
YAVUZ SULTAN SELİM MAHALLESİ
YEDİKULE MAHALLESİ
ZEYREK MAHALLESİ

Exit mobile version