Kazan Servisi

Kazan Servisi Telefon Numarası
Kazan Servisi Telefon Numarası

Kazan Servisi Telefon Numarası

İstanbul ili Avrupa ve Anadolu yakasında kazan servisi telefon numarası 0 212 967 60 16 ve 0 216 563 60 16‘dır. Servis olarak Merkezi kazan arızalarında tamir bakım ve benzeri hizmetler sunmaktayız. Siteler ve apartmanlar da yaygın olarak kullanılan pay ölçerli yada daha farklı sistemlerle çalışan çeşitli markalara ait kombi kazanlarında arıza durumlarında bizimle iletişime geçerek servis talebinde bulunabilirsiniz. Kazanların farklı çalışma prensipleri olduğu gibi farklı çeşitleri mevcuttur. Çelik Kazanlar, Dilimli Kazan, Kızgın yağlı kazan, buharla çalışan kazanlar ve Atmosferik kazanlar olmak üzere çeşitli modelleri bulunmakta. Ayrıca Geçiş özelliklerine göre kazanlar da farklılık göstermektedir. Tek geçişli kazanlar, çift geçişli olan kazanlar ayrıca üç geçişi olan kazanlar ve yoğuşmalı kazanlar olarak 4 farklı geçiş sistemli kazanlar mevcuttur.

Telefonunuzdan Dokunarak Servisimizi Arayabilirsiniz.
Telefonunuzdan Dokunarak Servisimizi Arayabilirsiniz.
Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Telefon Numaramız : 0 216 563 60 160 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz : 
Hafta içi      : 07:00 – 22:00 
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Kazan Servisi
WhatsApp Numaramız : 0 506 020 30 48
Genel Hizmet : Isıtma Sistemleri
Resmi Bayram günlerinde Servisimiz Açıktır.

Kazanların çalışma prensiplerine göre ve türlerine göre çeşitleri vardır. Bu kadar devasa yapıların ve tehlikeli ısıtma sistemelerinin tamir ve bakım işlemleri de tahmin edebileceğiniz gibi uzmanlık gerektirmekte. Bu nedenle de mesleki yeterlilik belgesi gerektiren bir iş olarak önümüze gelmektedir. Mesleki yeterliliğe sahip olmayan kişilerin bu tür büyük kazanların tamiri bakımı işlemini yapması mümkün değildir. Bu nedenle profesyonel uzmanlar tarafından bu tür işlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

kazan servisi bakım onarım
kazan servisi bakım onarım

Kazan Bakımı ve Servis Planı

 • Kazanın emniyet tertibatlarını kontrol ediyoruz. Emniyet tertibatında görevini yerine getiremecek kadar bozuk parçaları orjinal parçalar ile değiştirerek kazanın daha sağlıklı çalışmasını sağlıyoruz.
 • Brülör için gaz hattıyla bağlantısının kesilmesi, kazan kapağının açılarak temizleme işleminin ardından cehennemlik adı verilen bölümün temizlenmesi işlemleri yapılır.
 • Duman borularının çıkartılarak temizlenmesi işlemleri gerçekleştirilir. Türbülatörün birer birer çıkartılarak harbi olarak bilinen temizlik aleti ile temizlenmesi gerçekleştirilir.
 • Sızdırma durumu kontrol edilir. Kazan kapağının fitilinin bozulup bozulmadığı kontrol edilir. Değiştirilmesi gerektiğin de orijinal garantili yedek parça ile değişimi yapılır.
 • Kazan Baca arasında bulunan bağlantısında bulunan duman sandığı adı verilen cürufların tortu ve kirlerden arındırılarak temizlenmesi işlemi yapılır.
 • Su basıncını kontrol ediyoruz. Kazan Su basıncı gözlenlenir.
 • Kazanın baca bağlantısına bakılarak kontrolleri yapılır. Kazan kapağı kapatılır ardından brülörü gaza bağlantısı sağlanır.
 • Kazanın basıncının gözlenmesi işlemi yapılır.
 • Brülör çalıştırılarak işlem sağlaması başlatılır.
 • Verim kontrolünü sağlamak adına bacadan alınan örnekler analiz edilerek sağlıklı çalışma için analizler yapılır.
 • Bacadan alınan verilerin müşterimize teslimi ile işimiz sonuçlandırılır.
kazan bacası arızaları tamiri
kazan bacası arızaları tamiri

Kazan Dairesinde Uyulması Gereken Kurallar

 • Kazan dairesi içerisinde hava girişlerini kontrol etmek gerekir. Hava girişini engelleyecek herşeyin kaldırılması önemlidir.
 • Kazan dairesinde ıslaklık sıvı su gibi unsurların olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca brülörü su gibi unsurlarla temizlemeye ve silmeye kalkmayınız.
 • Elektrik ekipmanlarında mutlaka arızalara neden olacak eskimiş kablo ve unsurları yenileriyle değiştirin.
 • Arıza durumlarında tesisata bilmeyen kişilerin dokunmasını ve işlem yapmasını engelleyin. Servisimizi arayarak servis talep ediniz.
 • Her yıl Kazan bakımınızı yaptırmayı unutmayın. Her yıl yapılan bakımlar yeterli ve gereklidir.
 • Gaz kaçağı ve benzeri sorunlar da bölgenizde hizmet veren gaz dağıtım şirketiyle hemen irtibata geçmeyi unutmayınız.
 • Kazan dairesini herkesin giremeyeceği şekilde uzak tutunuz.
 • Kazan dairesi zemininde su ve benzeri unsurların olmamasına dikkat ediniz.
 • İlgili kazan bakımları ve arızaları konusunda uzman kişilere yaptırınız.
Kazan dairesinde yapılması gerekenler
Kazan dairesinde yapılması gerekenler

Kazan Arızaları Tamir İşlemleri

Merkezi kazanlarda meydana gelen arızaların çözülebilmesi için yetkin kişilerin kontrolu gerekmektedir. İşi bilmeyen herhangi birinin kazan arızasına müdahale etmesine izin vermeyiniz. Ayrıca kazan arızaların da yetkin kişilerin kontrolünden önce kazanın çalıştırılması doğru olmaz. Gaz kaçakları ve benzeri sorunlarda da lütfen bölgenizde yer alan Gaz dağıtım şirketine ulaşınız. Gaz kaçakları çözülene kadar Kazan dairesi içerisinde hiçbir işlem yapmadan bekleyiniz. Kazan gibi büyük çapta ısıtma sistemleri belirli bir uzmanlık gerektirmektedir. Basınç ve benzeri bilgilere sahip kişilerin ve bu mesleki belge sahibi uzmanların kontrolünde yapılması gerekir. Kazan servisi hizmeti için yetkili kişilerin gelerek arızaları düzeltmesini bekleyiniz. Kazan arızalarında değiştirilmesi gereken bozuk parçalar olabilir. Bu bozulan parçaların yenileriyle değiştirilmesi gerekmektedir. Özellikle değiştirilen bu parçaların orijinal yedek parçalar olması çok önemlidir. Orijinal olmayan yedek parçalar orijinallerinden daha uygun fiyata satılıyor olabilir fakat aynı verimi vermeyecektir. Bu nedenle de orijinal yedek parça tercih etmenizi önermekteyiz.

Tasarruf Sağlayacak Uygulamalar

Merkezi ısıtma sistemlerinden olan Kazanlarının tasarruf sağlayacak uygulamaları bulunmaktadır. Öncelikle kullanım talimatlarını bilen kişiler tarafından kontrollerin yapılması. Her yıl Kazan bakımı işleminin yapılması. Kazan bakımı işlemini uzman kişiler tarafından yapılması. Kazan tertibatında bozulmaya yüz tutmuş parçaların değiştirilmesi. Değişen yedek parçalar da orijinal yedek parçaların kullanılması. Her yıl kış ayları öncesinde kış bakımı yapılması. Yaz modu ve kış modu arasında yapılacak değişimleri mesleki yeterlilik belgesi olan kişilerin yapması. Elektrik ve benzeri aksamların sık aralıklarla çalışır durumda olduklarının kontrol edilmesi. Kazan dairesi içerisin de su ve benzeri kirli alanların bulundurulmaması tasarrufu sağlayacak unsurlar olarak önümüze çıkmaktadır.

Fotoğrafa Dokun Ara

Ödeme Seçenekleri