Site icon Servis Numaraları

Petek Temizliği İşlemi

petek temizleme işlemi petek temizliği nasıl yapılır ne kadar ücreti bulunmaktadır

petek temizleme işlemi petek temizliği nasıl yapılır ne kadar ücreti bulunmaktadır

Petek Temizliği işlemi nasıl yapılır petek temizliği işlemi ne kadar ücretlidir.
Petek Temizliği işlemi nasıl yapılır petek temizliği işlemi ne kadar ücretlidir.

Petek Temizliği İşlemi

Petek Temizliği İşlemi özellikle kombi kullanımında kombi peteklerinde meydana gelen kalıntıların temizlenmesi işlemidir. Petek temizliği iki yılda bir yapılması tavsiye edilmektedir. Kombilerde petek temizliğinin öneminden bahsetmek istersek şunları söylemeliyiz.

  1. Petek temizliği doğal gaz faturasında azalma sağlar
  2. Petek temizliği evin daha hızlı ısınmasını sağlar
  3. petek temizliği yapılan kombi petekleri daha sağlıklı çalışır
  4. Petek temizliği işlemi kombinin daha verimli çalışmasına yol açar
  5. Petek temizliği sayesinde kombiler daha geç arıza verir

Bu ve benzeri bir çok önemli avantaj sağlayan bu temizlik için iki çeşit petek temizliği işlemi bulunmaktadır.  Bu işlemlerden ilki kombi üzerinden yapılan petek temizliği işlemidir. İkincisi ise Tek tek her peteğin makina ile temizlenmesi işlemidir.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Petek Temizliği Servisi

Kombi üzerinden yapılan Petek Temizliği işlemi

Kombi üzerinden petek temizliği işlemi için öncelikle banyoda bulunan petek sökülerek banyo yada tuvalet giderine bir hortumla bağlanır. Kombinin üstünden su basılarak peteklerin içinde bulunan kirli su banyodan gidere yollanır. Bu işlemin ardından Kombi üzerinden petek temizlemek için gerekli olan sıvı kombiye boşaltılır. Bir düre hızlı bir şekilde kombi çalıştırılarak ilaçlı suyun bütün peteklerin her noktasına ulaşması sağlanır. Bu işlemin ardından tekrar banyo gideri açılır ve su boşaltma ve doldurma işlemleriyle ilaçlı suyun etki ettiği ve tortuları temizlediği pis su tahliye edilir. bu işlemin ardından da kombi tekrar eski çalışır durumuna getirilerek petek temizliği işlemi tamamlanır.

Makine ile Petek Temizliği İşlemi

Makine ile petek temizliği işleminde ise özellikle petek temizliği için yapılmış bir makine kullanılır. Bütün işlemler giderin bulunduğu banyo yada tuvalet içerisinden gerçekleştirilir. Petek temizleme makinesi banyoya yerleştirilir. Bütün peteklerin akım anahtarları kapatılarak suyun dolaşımı engellenir. Bu işlemin ardından temizlenecek petekler bir bir yerlerinden çıkartılarak makinenin bulunduğu alana getirilir. Peteklerin bir girişinden makine su ve ilaç verir diğer çıkışı ise banyo giderine bağlanır. Böylelikle ilaçlı sıvı peteğin içerisinde temizliği yapar ve bir sonraki peteğe geçilerek bütün petekler bu yolla temizlenir.

Petek Temizliği İşlemi Ne kadardır Nasıl ücretlendirilir?

Petek temizliği işlemi ücretleri yapılan işleme ve petek sayısına bağlı olarak değişen ücretlerdir. 200 tl 250 tl gibi günümüzde bir ücretlendirme ile petek temizliği işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Tabi bu yazının yazıldığı tarih esas alınarak bu bilgiler verilmiştir. İlerki bir dönemde farklı fiyatlar olabilir. Servisimizi arayarak yeni fiyat bilgilerini müşteri temsilcimizden öğrenebilirsiniz.

Exit mobile version