Servis Numaraları

Şişli Viessmann Servisi

Şişli Viessmann Servisi Telefon numarası

Şişli Viessmann Servisi Hizmetlerimiz

İstanbul ilinde Beşiktaş ilçesinde hizmet veren Şişli Viessmann Servisi telefon numarası 0 212 967 60 16 – 0 506 020 30 48‘dir. Servisimizi arayarak Viessmann arızalarınızda kombi arızası, kombi bakımı, petek temizliği ve benzeri hizmetleri alabilirsiniz. Şişli de ve bütün mahallelerinde hizmet veren servisimiz yılların tecrübesi ile hizmet vermektedir. Viessmann kombiler çeşitli durumlarda arızaya geçebilir. Su doldurma vanalarında meydana gelebilecek arızalar. Kombi bacalarında oluşabilecek arıza durumları. Viessmann kombi elektronik kartında olaşacak hata ve arızalar gibi bir çok tamir ihtiyacınızda servisimizi arayınız. Müşteri temsilcimiz sorununuzu dinler. Gerekli durumlar da sahada ekiplerimiz evinize yada iş yerinizi ziyaret ederek arıza ve tamir işlemini gerçekleştirebilir.

Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Viessmann Servisi Çalışma Saatleri

Şişli Viessmann Servisi olarak yılın 365 günü hizmet vermekteyiz. Remi bayram tatili günlerinde, Ramazan bayramı ve kurban bayramı gibi dini tatil günlerinde de servisimiz hizmet vermektedir. Saha ekibimiz hafta içi günler de sabah 07 00 ile 22 00 saatleri arasında hizmet veriyor. Hafta sonu çalışma saatlerimiz ise sabah 09 00 akşam 20 00 olarak gerçekleşmektedir.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48 – 0 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Viessmann Servisi

Viessmann Servisi Şişli

Şişli Servisi Hizmetlerimiz

Şişli Viessmann Servisi olarak hizmetlerimiz çeşitlidir. Özellikle Viessmann kombi arızaları tamiri işlemi, Kombi bakımı işlemi, petek temizliği işlemi, ve benzeri bir çok hizmet servisimiz tarafından karşılanmaktadır. Viessmann kombi bakım işlemiyle birlikte kombi arızalarının önüne geçilebilir. Ayrıca Petek temizliği işlemi gerçekleştirildiğinde daha az doğalgaz sarfiyatı ve daha randımanlı bir kombi çalışması gerçekleşecektir. Kombi arızalarının nedenleri arasında kombi bakımının ve petek temizliği işleminin yapılmıyor olması olabilir.

Kombi arızaları da çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. En fazla arıza yaşanan kombi parçaları şunlardır. Viessmann kombi elektronik kartında arıza yaşanabilir. Viessmann kombi bacasında arızası yaşanabilir. Kombi üç yollu vana da meydana gelen arızalar ve tamiri. Viessmann Vitodens 100 Plakalı Eşanjör arızaları tamir ve bakım işlemleri. Genleşme tankında meydana gelen arızalar. Emniyet ventilin de meydana gelen arızanın çözülmesi tamiri işlemi. Yoğuşmalı kombi arızaları da Şişli Viessmann Servisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Devletimiz de yoğuşmalı kombilerin kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Günümüzde daha az doğalgaz tüketimi için yoğuşmalı kombi tercih edebilirsiniz.

Viessmann Markalı Ürünler

Viessmann markalı ürünler sağlamlığı ve kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle kombi gibi sistemler de kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ısıtma sistemleri müşterilerin olumlu görüşlerine sahiptir. Müşterilerimizin kalitemizle ilgili olarak bu yoğun desteği de Viessmann grubunun daha iyi kombi modelleri üretmesine yardımcı olur. Kombiler özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Soğuk günlerde peteklerin yanması ve mutfak ve banyo gibi alanlar da sıcak su ihtiyacının karşılanması elzemdir. Banyo da duş için gerekli olan sıcak suyun kombi üzerinden sağlanması aynı zaman da yaz ayları için de önemlidir.

Kombiler sürekli çalışır durumda olmaları ve hiç kapanmamaları nedeniyle de arızalara daha kolay kapılırlar. Kombi arızaları bu yoğun çalışma esnasında parçalar da meydana gelmesi muhtemel arızaları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kombiler üretilirken kullanılan parçaların kalitesi konusunda titizlik gösterilmelidir. İşte tam da bu durum da Viessmann olarak hammadde olarak işlenmiş metal olarak en kaliteli ürünleri ve parçaları üretip, insanlığın hizmetine almıştır. Viessmann kombiler de arızaların daha az yaşanmasının nedeni de bu kalite anlayışından gelmektedir.

Isıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi kombiler ısıtma sistemlerinde en yaygın kullanılanlarıdır. Kombiler ev ve işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kombiler doğalgazın yanması işlemiyle birlikte su tesisatından gelen suyu kombi kazanı içerisinde ısıtarak borularla birlikte peteklere ulaştırılmasıdır. Ayrıca sıcak su borular üzerinden banyo ve mutfak gibi ünitelere ulaşmaktadır. Banyo ve mutfakta kullanılan sıcak su bu kombinin ısıttığı sıcak su ile oluşmaktadır. Kombiler doğalgazın yakılmasıyla kombi kazanı içerisinde bulunan suyun ısıtılması işlemleridir. Devir daim halinde ki su tekrardan kullanılmak üzere kombiye gelir. Dolaşım sırasında biraz soğumuş olsa da yine bir kısım sıcaklığını korur. Bu nedenle de tekrardan daha fazla bir şekilde kazanın yanmasına ihtiyaç kalmaz. Yoğuşmalı kombiler de ise tasarruf ön planda tutularak daha tasarruflu sistemler oluşturulmuştur.

Servis Bölgeleri

Servis bölgemizin tüm mahalleleri çalışma alanımız içerisinde yer almaktadır. Mahallelerin tamamına telefonla bize ulaşan müşterilerilerimizin talebi doğrultusunda giderek hizmet sunmaktayız. Ekip arkadaşlarımız müşterilerimizin iletişim numarasından arayarak müsaitlik durumunu teyit eder. Bu durum ışığında ekip arkadaşlarımız müsaitlik durumu kontrolü ardından servisin sunulacağı eve yada iş yerine ulaşır. Mahalle ve semtlerin tamamında adres bilgisine binayen verilen hizmet neticelendiğinde servis formu bırakılarak ekiplerimiz ayrılır. Mobil araçlarımızda alet edevatın yanında muhtemel değiştirilmesi gereken yedek parçalar da yer almaktadır. Hızlı bir işlem ve tekrardan işyerine gidip alıp gelmek yerine parçalar arabamızda bulunur. Bu parça değişimi ile servis tamamlanır. Bununla da kalmaz parça değişimlerinde servis olarak 1 yıl servis garantisi sunmaktayız.

Viessmann tamir bakım

Kombi Arıza Kodları ve Çeşitleri

Kombiler ısıtma sistemleri için en ideal makinelerdir. Kombiler bahsettiğimiz gibi su ısıtma işlemi ve ısınan bu suyun borular yoluyla ev içerisinde dolaştırılmasıyla oluşmaktadır. Petek sistemlerine bağlanması ve banyo ve mutfak gibi ev bölümlerinde sıcak su ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Kombiler de meydana gelen arızaların ilki kombinin sıcak su vermemesi. Sıcak suyun oluşmamasının nedenlerinden ilki anakartın bozulması olabilir. Kombi çalışır görünür fakat su ısıtmaz. Suyu ısıtmaması nedeniyle de borularla ısınmayan soğuk su gönderilir. Bazı durumlar da ise kombi suyu ısıtır fakat borularla sisteme sokulan su sıcak su olmaz. Yine burada bir sistemsel sorun yaşandığı ortaya çıkar. Değiştirilmesi gereken bir parçanın olduğu görülmektedir. Kombi peteklerine sıcak su gider fakat musluktan akan su ise sıcak olmaya da bilir işte bu yine arızalanmış bir parçanın olduğunu göstermektedir.

Bu arızalara ek olarak kombi bacasında meydana gelen arıza, kombi arıza kodu vererek kombinin otomatik olarak durmasına neden olabilir. Bir sistemin tüm çarklarının eksiksiz bir şekilde çalışır durumda olması gereken sistemlerdendir. Kombiler de bir parçanın gerekli görevi yerine getirmemesi, kombinin tamamında soruna neden olacağı anlamı taşıyabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza tamiri işlemleri. Bu nedenle her bir parçanın görevini yerine getirmesi gerekir. Eşanjör, ventil, prosestat gibi ve benzeri kombi parçalarının tam aanlamıyla düzgün çalışması gerekir. Bu parçaların tamamının düzgün bir şekilde çalışmasıyla sistemler yerli yerine oturur.

Kombi ve Petekler için Bakım ve Temizlik İşlemleri

Kombi sistemlerinde kombi bakımı işlemi ve petek temizliği işlemi olmak üzere iki çeşit bakım ve temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi bakımı işlemi her yıl yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Petek temizliği ise her iki yılda bir olmak üzere yapılması önerilir.

Kombi Bakımı İşlemi

Kombi bakımı işleminin önemi şu şekilde değerlendirilmelidir. Yılın tamamında neredeyse hiç kapanmadan çalışan sistemlerdir kombiler. Bu nedenle yağlanma aşınma gibi bir çok sorunla karşılaşırlar. Sürekli çalışır durumda olan her mekanik sitemin belli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Ayrıca bakım sırasında da akan yağ ve hava ve ısı koşulları nedeniyle oluşan tortuların temizlenmesi gerekmektedir. İnsanoğlu teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsa kullansın. Mükemmel hale getirememiştir. Bakımsız her makine parçası hava şartları ve ortam sıcaklığı nem gibi bir çok nedenden dolayı bozulmaya başlar. Demir parçalarının oksitlenmesi nedeniyle de parçalar işlevlerini yerine getiremeyebilir. İşte kombi bakımı işlemi bu tür eksiklikleri gidermek açısından çok önemlidir. Parçalar oksitlenmeye karşı çeşitli sıvılarla güçlendirilir. Kombi içerisinde bozulmaya doğru ilerleyen durum bakım ve temizlik işlemiyle birlikte sağlıklı bir duruma getirilir.

Petek Temizliği İşlemi

Petekler kombilerin borular vasıtasıyla gönderdiği sıcak suyu ortama ısı olarak yayar. Kombi peteklerinin bir diğer adıda radyatördür. Sürekli sıvı akışı nedeniyle sıvı içerisinde bazı maddeler oluşabilir. Bu maddeler radyatör içerinde tortular ve kirler meydana getirir. Bu kirlerin büyümesi ve çoğalması ise peteklerin bir kısmının tamamen bu tortularla kaplanmasına neden olacaktır. Bu tortular içinde yer alan sıcak suyun ortama verilmesini engeller. Ayrıca gözenekleri tıkattığı içinde radyatörler içinde bulundurması gereken sıcak su miktarından daha az miktarda sıvı tutar. Bu da ortamı ısıtma işleminde sorunlar yaratır. Uzun yıllar petek temizliği işlemi yapılmamış bir radyatörde ise giriş yada çıkış da yaşanan tıkanıklık nedeniyle hiçbir şekilde sıcak suyun radyatöre ulaşmasını engeller. Petekler bu nedenle de hiç çalışmazlar. İşte bu nedenle petek temizliği işlemi tasarruf açısından ve sağlıklı işleyiş için vazgeçilmez unsurlardandır. Petek temizliği işlemini mutlaka her iki yılda bir yaptırmayı unutmayın.

Şişli Viessmann Servisi Hizmet Bölgeleri

Viessmann servisi olarak Şişli de hizmet verdiğimiz bölgeleri aşağıda sıralıyoruz. Şişli ilçesi mahallelerinde servisimiz çalışmaktadır. Servisimizin hizmet verdiği mahalleler aşağıda ki gibidir.

19 MAYIS MAHALLESİ
BOZKURT MAHALLESİ
CUMHURİYET MAHALLESİ
DUATEPE MAHALLESİ
ERGENEKON MAHALLESİ
ESENTEPE MAHALLESİ
ESKİŞEHİR MAHALLESİ
FERİKÖY MAHALLESİ
FULYA MAHALLESİ
GÜLBAHAR MAHALLESİ
HALASKARGAZİ MAHALLESİ
HALİDE EDİP ADIVAR MAHALLESİ
HALİL RIFAT PAŞA MAHALLESİ
HARBİYE MAHALLESİ
İNÖNÜ MAHALLESİ
İZZET PAŞA MAHALLESİ
KAPTANPAŞA MAHALLESİ
KUŞTEPE MAHALLESİ
MAHMUT ŞEVKET PAŞA MAHALLESİ
MECİDİYEKÖY MAHALLESİ
MERKEZ MAHALLESİ
MEŞRUTİYET MAHALLESİ
PAŞA MAHALLESİ
TEŞVİKİYE MAHALLESİ
YAYLA MAHALLESİ

Exit mobile version