Servis Numaraları

Zeytinburnu Viessmann Servisi

Zeytinburnu Viessmann Servisi Telefon numarası

Zeytinburnu Viessmann Servisi Hizmetleri

İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde hizmet veren Viessmann Servisi telefon numarası 0 212 967 60 160 506 020 30 48‘dir. Servisimiz Viessmann kombi arızalarında teknik servis hizmeti veriyor. Zeytinburnu ilçemizde oturan müşterilerimiz bizi iletişim numaramızdan arayarak Zeytinburnu Viessmann Servisi hizmetlerinden yararlanabilir. Çalışma saatlerimiz içerisinde bir çok konuda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Viessmann kombi bakımı işlemi, petek temizliği işlemi, kombi anakart arızaları, Kombi sıcak su arızaları, Viessmann kombi arıza kodlarının düzeltilmesi ve benzeri bir çok teknik konuda servisimiz hizmet veriyor. Bizi arayarak müşteri temsilcilerimize Viessmann kombiniz de yaşadığınız arızayı bildirin. Servis hizmetimiz aynı gün eviniz de yada iş yerinize gelip arızayı düzeltecektir.

Telefonunuzdan dokunarak Servisimizi arayabilirsiniz.

Viessmann Servisinin Çalışma Saatleri ve Günleri

İstanbul Zeytinburnu Viessmann Servisi olarak çalışma saatlerimiz ikiye ayrılır. Telefon operatörlerimiz günün her saati telefonlara bakmaktadır. Her saat servisimizi arayabilirsiniz. Sahada bulunan ekibimiz ise hafta içi ve hafta sonu olmak üzre iki farklı çalışma saati esasına göre hizmet veriyor. Hafta içi günlerde sabah 07 00 ile akşam 22 00 saatleri arasında. Hafta sonları ise Sabah 09 00 ile akşam 20 00 saatleri arasında sahada müşterilerimize hizmet veriyoruz. Remiz tatil ve Dini bayram günlerinde servisimiz nöbetçi ekiplerle hizmet vermeye devam etmektedir. Yılın tamamında her gün Viessmann servisi olarak Zeytinburnu ilçemizde müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Telefon Numaramız : 0 506 020 30 48 – 0 212 967 60 16
Çalışma Saatlerimiz :
Hafta içi      : 07:00 – 22:00
Hafta sonu : 09:00 – 20:00
Kategori : Viessmann Servisi

Viessmann Servisi Zeytinburnu
Viessmann Markalı Ürünler

Viessmann markalı ürünler sağlamlığı ve kalitesiyle ön plana çıkar. Özellikle kombi gibi sistemler de kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ısıtma sistemleri müşterilerin olumlu görüşlerine sahiptir. Müşterilerimizin kalitemizle ilgili olarak bu yoğun desteği de Viessmann grubunun daha iyi kombi modelleri üretmesine yardımcı olur. Kombiler özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Soğuk günlerde peteklerin yanması ve mutfak ve banyo gibi alanlar da sıcak su ihtiyacının karşılanması elzemdir. Banyo da duş için gerekli olan sıcak suyun kombi üzerinden sağlanması aynı zaman da yaz ayları için de önemlidir.

Kombiler sürekli çalışır durumda olmaları ve hiç kapanmamaları nedeniyle de arızalara daha kolay kapılırlar. Kombi arızaları bu yoğun çalışma esnasında parçalar da meydana gelmesi muhtemel arızaları ortaya çıkartabilir. Bu nedenle kombiler üretilirken kullanılan parçaların kalitesi konusunda titizlik gösterilmelidir. İşte tam da bu durum da Viessmann olarak hammadde olarak işlenmiş metal olarak en kaliteli ürünleri ve parçaları üretip, insanlığın hizmetine almıştır. Viessmann kombiler de arızaların daha az yaşanmasının nedeni de bu kalite anlayışından gelmektedir.

Isıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi kombiler ısıtma sistemlerinde en yaygın kullanılanlarıdır. Kombiler ev ve işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kombiler doğalgazın yanması işlemiyle birlikte su tesisatından gelen suyu kombi kazanı içerisinde ısıtarak borularla birlikte peteklere ulaştırılmasıdır. Ayrıca sıcak su borular üzerinden banyo ve mutfak gibi ünitelere ulaşmaktadır. Banyo ve mutfakta kullanılan sıcak su bu kombinin ısıttığı sıcak su ile oluşmaktadır. Kombiler doğalgazın yakılmasıyla kombi kazanı içerisinde bulunan suyun ısıtılması işlemleridir. Devir daim halinde ki su tekrardan kullanılmak üzere kombiye gelir. Dolaşım sırasında biraz soğumuş olsa da yine bir kısım sıcaklığını korur. Bu nedenle de tekrardan daha fazla bir şekilde kazanın yanmasına ihtiyaç kalmaz. Yoğuşmalı kombiler de ise tasarruf ön planda tutularak daha tasarruflu sistemler oluşturulmuştur.

Servis Bölgeleri

Servis bölgemizin tüm mahalleleri çalışma alanımız içerisinde yer almaktadır. Mahallelerin tamamına telefonla bize ulaşan müşterilerilerimizin talebi doğrultusunda giderek hizmet sunmaktayız. Ekip arkadaşlarımız müşterilerimizin iletişim numarasından arayarak müsaitlik durumunu teyit eder. Bu durum ışığında ekip arkadaşlarımız müsaitlik durumu kontrolü ardından servisin sunulacağı eve yada iş yerine ulaşır. Mahalle ve semtlerin tamamında adres bilgisine binayen verilen hizmet neticelendiğinde servis formu bırakılarak ekiplerimiz ayrılır. Mobil araçlarımızda alet edevatın yanında muhtemel değiştirilmesi gereken yedek parçalar da yer almaktadır. Hızlı bir işlem ve tekrardan işyerine gidip alıp gelmek yerine parçalar arabamızda bulunur. Bu parça değişimi ile servis tamamlanır. Bununla da kalmaz parça değişimlerinde servis olarak 1 yıl servis garantisi sunmaktayız.

Viessmann tamir bakım

Kombi Arıza Kodları ve Çeşitleri

Kombiler ısıtma sistemleri için en ideal makinelerdir. Kombiler bahsettiğimiz gibi su ısıtma işlemi ve ısınan bu suyun borular yoluyla ev içerisinde dolaştırılmasıyla oluşmaktadır. Petek sistemlerine bağlanması ve banyo ve mutfak gibi ev bölümlerinde sıcak su ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Kombiler de meydana gelen arızaların ilki kombinin sıcak su vermemesi. Sıcak suyun oluşmamasının nedenlerinden ilki anakartın bozulması olabilir. Kombi çalışır görünür fakat su ısıtmaz. Suyu ısıtmaması nedeniyle de borularla ısınmayan soğuk su gönderilir. Bazı durumlar da ise kombi suyu ısıtır fakat borularla sisteme sokulan su sıcak su olmaz. Yine burada bir sistemsel sorun yaşandığı ortaya çıkar. Değiştirilmesi gereken bir parçanın olduğu görülmektedir. Kombi peteklerine sıcak su gider fakat musluktan akan su ise sıcak olmaya da bilir işte bu yine arızalanmış bir parçanın olduğunu göstermektedir.

Bu arızalara ek olarak kombi bacasında meydana gelen arıza, kombi arıza kodu vererek kombinin otomatik olarak durmasına neden olabilir. Bir sistemin tüm çarklarının eksiksiz bir şekilde çalışır durumda olması gereken sistemlerdendir. Kombiler de bir parçanın gerekli görevi yerine getirmemesi, kombinin tamamında soruna neden olacağı anlamı taşıyabilir. Bu ve benzeri bir çok arıza tamiri işlemleri. Bu nedenle her bir parçanın görevini yerine getirmesi gerekir. Eşanjör, ventil, prosestat gibi ve benzeri kombi parçalarının tam aanlamıyla düzgün çalışması gerekir. Bu parçaların tamamının düzgün bir şekilde çalışmasıyla sistemler yerli yerine oturur.

Kombi ve Petekler için Bakım ve Temizlik İşlemleri

Kombi sistemlerinde kombi bakımı işlemi ve petek temizliği işlemi olmak üzere iki çeşit bakım ve temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi bakımı işlemi her yıl yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Petek temizliği ise her iki yılda bir olmak üzere yapılması önerilir.

Kombi Bakımı İşlemi

Kombi bakımı işleminin önemi şu şekilde değerlendirilmelidir. Yılın tamamında neredeyse hiç kapanmadan çalışan sistemlerdir kombiler. Bu nedenle yağlanma aşınma gibi bir çok sorunla karşılaşırlar. Sürekli çalışır durumda olan her mekanik sitemin belli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Ayrıca bakım sırasında da akan yağ ve hava ve ısı koşulları nedeniyle oluşan tortuların temizlenmesi gerekmektedir. İnsanoğlu teknolojiyi ne kadar iyi kullanırsa kullansın. Mükemmel hale getirememiştir. Bakımsız her makine parçası hava şartları ve ortam sıcaklığı nem gibi bir çok nedenden dolayı bozulmaya başlar. Demir parçalarının oksitlenmesi nedeniyle de parçalar işlevlerini yerine getiremeyebilir. İşte kombi bakımı işlemi bu tür eksiklikleri gidermek açısından çok önemlidir. Parçalar oksitlenmeye karşı çeşitli sıvılarla güçlendirilir. Kombi içerisinde bozulmaya doğru ilerleyen durum bakım ve temizlik işlemiyle birlikte sağlıklı bir duruma getirilir.

Petek Temizliği İşlemi

Petekler kombilerin borular vasıtasıyla gönderdiği sıcak suyu ortama ısı olarak yayar. Kombi peteklerinin bir diğer adıda radyatördür. Sürekli sıvı akışı nedeniyle sıvı içerisinde bazı maddeler oluşabilir. Bu maddeler radyatör içerinde tortular ve kirler meydana getirir. Bu kirlerin büyümesi ve çoğalması ise peteklerin bir kısmının tamamen bu tortularla kaplanmasına neden olacaktır. Bu tortular içinde yer alan sıcak suyun ortama verilmesini engeller. Ayrıca gözenekleri tıkattığı içinde radyatörler içinde bulundurması gereken sıcak su miktarından daha az miktarda sıvı tutar. Bu da ortamı ısıtma işleminde sorunlar yaratır. Uzun yıllar petek temizliği işlemi yapılmamış bir radyatörde ise giriş yada çıkış da yaşanan tıkanıklık nedeniyle hiçbir şekilde sıcak suyun radyatöre ulaşmasını engeller. Petekler bu nedenle de hiç çalışmazlar. İşte bu nedenle petek temizliği işlemi tasarruf açısından ve sağlıklı işleyiş için vazgeçilmez unsurlardandır. Petek temizliği işlemini mutlaka her iki yılda bir yaptırmayı unutmayın.

Zeytinburnun’da Viessmann Servisi Hizmetleri

Değerli müşterilerimiz bir çok arıza durumunda servisimizi arayarak hizmet alabileceğinizi unutmayın. Servisimiz Viessmann kombi konusunda uzman ekiplerimizle sizlere hizmet veriyor. Bir çok kombi arızası ve teknik sorunda bize ulaşabilirsiniz. Çeşitli arızalar dan bahsedecek olursak yoğun olarak sıcak su vermiyor kombi gibi şikayetlerle bize ulaşan müşterilerimiz bulunmakta. Kombi çalışıyor fakat peteklere sıcaklık gelmiyor gibi çeşitli arızaların neler olduğunu sıralayalım.

 • Peteklerin üstü sıcak alt kısmı soğuk
 • Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor
 • kombiden sıcak su gelmiyor
 • Viessmann kombim su damlatıyor
 • Kombiden aşırı ses geliyor
 • Kombinin ekranı çalışmıyor
 • Kombi bacasında sorun olduğunu söyleyen hata veriyor
 • Arıza koduna geçti kombi çalışmıyor
 • Kombim arızalandı nasıl düzelir
 • Kombimin arızasını ben kendim düzeltebilir miyim
 • Kombi parçaları arızalı nereden yedek parça bulurum
 • Petek temizliği işlemi yaptırmak istiyorum
 • Kombi Bakımı işlemi yaptırmak istiyorum

Zeytinburnu İlçesi Viessmann Kombi Servisi Hizmet Verilen Mahalleler

İstanbul ilinin avrupa yakasında bulunan Zeytinburnu ilçesinde hizmet veren Viessmann servimiz. Zeytinburnu’nda tüm mahalleler de kombi arıza tamir hizmeti vermektedir. Servisimizi bu mahalelerden birinden arayarak hizmet alabilirsiniz. İşte o mahalleler;

BEŞTELSİZ MAHALLESİ
ÇIRPICI MAHALLESİ
GÖKALP MAHALLESİ
KAZLIÇEŞME MAHALLESİ
MALTEPE MAHALLESİ
MERKEZEFENDİ MAHALLESİ
NURİPAŞA MAHALLESİ
SEYİTNİZAM MAHALLESİ
SÜMER MAHALLESİ
TELSİZ MAHALLESİ
VELİEFENDİ MAHALLESİ
YENİDOĞAN MAHALLESİ
YEŞİLTEPE MAHALLESİ

Servisimizi arayarak hizmet alabilir sıcak yuvanızın keyfini çıkartabilirsiniz. Kombi ve ısı sistemlerinin teknik uzmanlığını yapan servisimize bir telefon uzaklıktasınız. Hemen bizi arayarak hizmet alabilirsiniz.

Exit mobile version